Zatroszcz się o galanterię skórzaną – posłuży Ci przez lata!

Pielęgnacja skór zamszowych

To taki rodzaj skór, który jest bardzo wymagający, gdy chodzi o pielęgnację. Proces czyszczenia wyrobów ze skóry będzie się zaczynać zawsze od ich szczotkowania. To najlepszy sposób na to, by z takiej powierzchni usunąć skutecznie różnego rodzaju zabrudzenia i jednocześnie będzie można odświeżyć wygląd. Należy jedynie pamiętać o tym, że galanteria skórzana powinna być zawsze szczotkowana zgodnie z tym jak układa się włosie, ponieważ w ten sposób unikniemy uszkodzenia. Samo szczotkowanie nie zawsze będzie w 100% wystarczające.

Gdy na powierzchni zamszu pojawią się tłuste plamy czy odbarwienia trzeba będzie korzystać z innych nieco środków. Możemy korzystać z gotowych preparatów, które sprzedawane są w sklepach galanteryjnych albo też można zdać się na jeden z domowych sposobów. Przykładem takiego domowego sposobu będzie nanoszenie drobno startej kredy na plamę. Kreda będzie bowiem odpowiadać za wchłanianie tłuszczu i dlatego jej usunięcie nie będzie stanowić potem problemu.

Konserwacja zamszowej skóry to jej ochrona przed działaniem wilgoci i nasiąkaniem wody. Do tego celu wykorzystuje się wyłącznie specjalne markowe impregnaty w sprayu. Stosowanie past czy wosków w przypadku zamszu będzie niszczyć unikalną strukturę tego charakterystycznego materiału.

Skóra zamszowa

Z tego względu, że takie skóry zamszowe są podatne na płowienia oraz utratę koloru do renowacji stosuje się dobre preparaty, które będą gwarantować ochronę i odnowę koloru. Niestety wiadomo, że skuteczność działania tych środków będzie ograniczona, dlatego nie można zaniedbać systematycznego czyszczenia oraz szczotkowania skóry zamszowej w okresie, gdy będzie ona impregnowana.

Pielęgnacja skór delikatnych

Delikatne skóry to jest skóra węża, jaszczurki czy wspomnianego już wcześniej krokodyla są bardzo podatne na wszelkie pękania, dlatego w ich przypadku szczególne znaczenie ma systematycznego jego natłuszczanie. Wykorzystuje się w tym celu specjalistyczne preparaty natłuszczające do skóry albo też środki ogólnie dostępne takie jak gliceryna czy olejek rycynowy.

Natłuszczenie powierzchni skóry należy ją dokładnie polerować. W tym celu wykorzystywać będzie można miękką bawełnianą szmatkę albo też chusteczkę higieniczną. Zabieg powinien być realizowany bardzo starannie i systematycznie będzie się powtarzać. Warto również pamiętać, że skóra taka będzie bardzo źle znosić wilgoć, nie należy również wystawiać skóry na ostre słońce, ponieważ może dojść do tego, że zacznie ona pękać i nie uda się jej uratować.