ABC pielęgnacji galanterii skórzanej

Dlaczego wybieramy rzeczy przygotowane ze skóry naturalnej? Pewnie mamy wiele powodów tego stanu rzeczy. Przede wszystkim galanteria skórzana jest piękna, niepowtarzalna, zawsze trwała. To właśnie ta trwałość powinna być takim czynnikiem, który będzie brany pod uwagę.

Solidna ale krucha – o skórze naturalnej

Produkty, które są wykonane ze skóry naturalnej mają pewien paradoks. Z jednej strony są one wyjątkowo solidne i mogą nam służyć długie lata, mogą być nawet przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednak z drugiej strony są to takie produkty, które będą bardzo wrażliwe na wilgoć oraz wodę oraz na ekspozycję słoneczną.

Tym samym pierwsza zasada będzie tak, że jeśli chcemy skórzanymi przedmiotami cieszyć się przez długi czas powinniśmy uważać, by skóra nie miała długiego kontaktu z wodą czy nadmiernym słońcem. Oczywiście wychodzenie z dodatkami wyłącznie w ponury dzień i bez deszczu to absurd, chodzi o to, by nie wystawiać na stały wpływ światła słonecznego. Dodatkowo trzeba należycie dbać o konserwację takiej torby.

Skóra naturalna – niejedno ma oblicze

To co dla jednego rodzaju skóry będzie rozwiązaniem zbawiennym, dla innego może być niszczycielskie, dlatego kosmetyki i elementy do pielęgnacji dobieramy do typu skóry z jakiej będą wykonane te gadżety skórzane jakie posiadamy.

Konserwacja galanterii skórzanej

Skóra licowa

To szlachetna skóra, która ma największą twardość, ale dodatkowo będzie szczególnie odporna na wilgoć. Kluczem do zachowania takich elementów w dobrej kondycji będzie stosowanie preparatów, które odpowiadać będą za natłuszczenie oraz mogą impregnować przed wilgocią. Przed nałożeniem na skórę licową pastę należy oczywiście usunąć wszelkie brudy, jakie mogą się na powierzchni znajdować. Regularnie konserwowana licowa skóra zachwyca swoją miękkością i doskonale zachowuje powierzchnię.

Skóra szorstka

Do tego typu skór można zaliczyć zamsz, nubuk, welur. Skóra szorstka dość łatwo będzie ulegać zabrudzeniom i wilgoć nie będzie jej służyć. Pielęgnacja to przede wszystkim jej regularne czyszczenie, gdy tylko pojawią się jakieś zabrudzenia. W przypadku zamoczenia skóry szorstkiej przed podjęciem zabiegów pielęgnacyjnych, należy ją dokładnie osuszać.

Skóra lakierowana

To specyficzny rodzaj skóry, który będzie bardzo odporny na wilgoć, ale będzie również najbardziej wrażliwa na mechaniczne uszkodzenia. Pielęgnujemy ją poprzez czyszczenie wilgotną szmatką wszelkich zabrudzeń i nabłyszczamy specjalnymi preparatami, które będą gwarantować wyjątkową ochronę dla takiej skóry, dzięki czemu będzie świetnie wyglądać.