Galanteria ze skóry – rodzaje skór i materiałów

CRAZY HORSE

To przykład grubej skóry, która jest stosowana w butach trekkingowych. Ma dużą elastyczność i jednocześnie jest wytrzymała. Dlatego jej zginanie, rozciąganie czy otarcia nie sprawią, że straci swoje parametry. Skóra ta jest licową skórą olejową. W czasie garbowania będzie moczona w gorącym oleju i dlatego ma taką trwałość

JUCHT

Skóra ta należy do najdroższych i najlepszych. Jest niemalowana, ma naturalny kolor piasku. Porównywana będzie do surowego drewna z czasem nabiera cieplejszego koloru, potem jest miodowa i w końcu będzie przechodzić do karmelu. Taka skóra wolno się starze.

OLD LOOK

Naturalna skrą, która umyślnie ma wykonany proces jej starzenia. Sprawdza się w konkretnych stylizowanych wnętrzach, gdzie poszczególne meble będą miały swoją estetyczną drogę do idealnego wyglądu.

WŁOSKA

Z włoskiej skóry tworzy się wyjątkową galanterię, która zawsze prezentuje się bardzo dobrze i należy do najlepszych na rynku. Garbarze wykorzystują pochodzenie roślinne i stosują lekkie lakieru. Skóra będzie gładka i bardzo miękka.

SKÓRA GALANTERYJNA

Gładka skóra bydlęca z matowym albo lekko połyskującym wykończeniem. Łączy w sobie wytrzymałość i estetykę. Pigment jest na powierzchni lica, dlatego taka torba będzie odporna na użytkowanie.

Rodzaje skór galanteryjnych

NUBUK

Powstaje poprzez szlifowanie powierzchni skóry zazwyczaj od strony lica. Charakteryzuje się krótkim meszkiem i będzie odporny na pojawienie się plamienia oraz wilgoci. To skóra, która ma chłonny charakter i dlatego można mówić o tym, że będzie miała również cenne właściwości higieniczne. W stosunku do tych skór mówi się, że będzie to taka propozycja, którą się oddycha.

MATERIAŁY SKÓROPODOBNE

To ekoskóry, które są zdecydowanie cieńsze niż prawdziwe skóry i dużo bardziej podatne na rozciąganie po podgrzaniu. Imitują on odpowiednie skóry naturalne, ale w praktyce nie wygląda to dobrze. Materiał jest wytrzymały, ale nie pokona swoją estetyką i klasą obrusu.

MATERIAŁY WŁÓKIENNICZE

To naturalne włókna takie jak bawełna czy syntetyczne takie jak poliester. Przetwarza się je chemicznie i tworzy takie materiał, który żadnym wypadki nie jest plastikiem, ale to co ważne w przypadku niego to rzeczywiście bardzo dobra opcja, która w niektórych sytuacjach może się idealnie wpasować.

Okazuje się, że znalezienie idealnego materiału może być bardzo ważne, ponieważ właśnie materiał jest taki istotny, elementem, który jeśli chodzi o skórę będzie mógł różnie reagować, różnie się prezentować, dlatego wydaje się, że trzeba to samemu dokładanie ocenić.