Galanteria ze skóry – idealna do przechowywania dokumentów

Dokumenty trzeba przechowywać w miejscu bezpiecznym, najlepiej tam, gdzie nie będzie się trzeba bać, że się pogniotą i zniszczą. Jednocześnie trzeba je chronić przed dostępem osób trzecich. Jeśli korzystamy każdego dnia ze sporego portfela będzie można tam wkładać dokumenty, jeśli nie warto mieć specjalne etui. To etui jest jednym z tych przedmiotów, których zakup wielu z nas nadal odkłada daleko w czasie.

Okazuje się bowiem, że zawsze jest coś innego, ważniejszego do zakupu. Dokumenty więc upychamy w portfelu albo też wkładamy obojętnie gdzie i tak dochodzi do ich zgubienia. Jeśli sięgniemy po etui na dokumenty to bardzo praktyczną rzecz otrzymamy, jednocześnie będzie się prezentować ona elegancko. Co interesującego w tym momencie znajduje się w sprzedaży?

Prawie jak portfel

Eleganckie etui na dokumenty wygląda prawie jak portfel. W skórzanych mocnych okładkach znajdują się kieszonki albo przegródki, które wykonywane są także ze skóry czy przeźroczystej folii i tam właśnie będzie miejsce na dowód osobisty, prawo jazdy, dokumenty samochodowe, karty kredytowe czy wizytówki. W kieszonce, gdzie jest okienko można zmieścić zdjęcie bliskiej osoby.

Skórzane etui

Dla kierowców

Takie etui jest bardzo praktyczne dla kierowców samochodów. W przypadku kontroli należy mieć ze sobą dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, prawo jazdy a one trochę miejsca będą zajmować. Mieszczące się między okładkami kieszonki wykonuje się z elastycznej folii polimerowej, która nie będzie się kruszyć nawet mimo wkładania wielokrotnego dokumentów. W etui najczęściej jest także miejsce na karty bankomatowe oraz magnetyczne różnego rodzaju, a takich nosimy coraz więcej każdego dnia.

Skóra zawsze w modzie

Jeśli chodzi o wykonanie wydaje się, że naturalnie najlepszą opcją będą elementy skórzane, które uchodzą za te najbardziej eleganckie. Skórzane etui to wydatek od kilkudziesięciu do stu czy kilkuset złotych. Jednak na pewno warto na nie postawić, jeśli chcemy się dobrze zaprezentować. Znajdziemy różne kolory od czerni przez bordo po granat czy zieleń ale również jasne beże. Producenci przygotowują je w rozmiarze standardowym 12 na 9 cm. Jeśli ma się stać prezentem można postawić na te pakowane ładne, niewielkie pudełka.